HÍREK
2013.06.27
A 100 éve született Kecskés László helytörténész, múzeumalapító tiszteletére 2013-at Kecskés László-emlékévvé nyilvánította Komárom képviselő-testülete.
Az emlékév programjai
Emléktábla avatása 2013. szeptember 7-én de. 10 órakor Kecskés László Vág utca 8. szám alatti lakóházán, melyet 11 órakor hálaadó istentisztelet követ a Református templomban.
Megemlékezés a múzeumalapító Kecskés Lászlóról a Klapka György Múzeumban szeptember 11-én 16 órakor.
Könyvtári beszélgetések a Jókai Mór Városi Könyvtárban
Szeptember 11-én 17.30 órakor a helytörténész Kecskés Lászlóról Asbóth Zsolt, dr. Kálmán Attila, Mácza Mihály és dr. Molnár Attila beszélget. Szeptember 18-án 17 órakor dr. Vadkerty Katalin történészprofesszor a Kecskés László életútját is meghatározó felvidéki kitelepítésekről mondja el gondolatait. Október 19-én 14 órakor a Városháza dísztermében lesz az iskolások számára hirdetett rajzpályázat eredményhirdetése, és a beküldött munkákból kiállítás megnyitása. Október 19-én 14.30 órakor a Városháza dísztermében kerül sor az iskolások számára hirdetett helytörténeti pályázatok második, szóbeli fordulójára. |
2013.05.27
Az ELSŐ: köszönet a magyar parlamentnek!
( A felvidéki kitelepítettek emléknapja - országos megemlékezés Komáromban )
Nagyon sok beszámoló született az első emléknapról. Nagyon sok helyszínen tartottak megemlékezést, itthon és otthon egyaránt. Talán- szerénytelenség nélkül- elmondhatjuk, hogy 2013-ban Komárom, mint kezdet és bölcső mondhatja magáénak e helyszínek közül egyedül a felvidéki magyarság emlékvárosa kitüntető címet.
További részletek a letölthető dokumentumban olvashatók.
86/2012. (XII. 7.) OGY határozat a Felvidékről kitelepítettek emléknapjáról
A rendezvényről Batta György által írt A Kecskés László Társaság gyönyörű példája című cikk megtalálható a honlap Dokumentumok, Mi kaptuk opciójában. Kapcsolódó letölthető dokumentum
Kapcsolódó galéria
|
2012.08.15. Emléktábla avatása
A Kecskés László Társaság nagy szeretettel vár minden kedves érdeklődőt szeptember 8-án Izsán, valamint szeptember 29-én Martoson emléktábla avató ünnepségén. Kapcsolódó letölthető dokumentum
|
2011.04.24. Felvidéki kitelepítettek és deportáltak X. országos találkozója
A 2011. június 4.-i rendezvény részletes ismertetője a hírhez csatolt dokumentumban olvasható.
Az eseményre elektronikus úton regisztrálni az alábbi linken lehetséges: regisztráció (A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött a férőhelyek korlátozott száma miatt.) Kapcsolódó letölthető dokumentum
|
2010.08.13. Társaságunk tavaszi emlékezése s egyben a Kecskés László sétány felavatása
2010. április 9-ére hívtuk a komáromi kitelepített családokat, utódokat, hogy emlékezzünk a benesi dekrétumokra és egyben a névadónkról, Kecskés Lászlóról elnevezett sétány avatására.
A komáromi református egyházközség kórusa szolgált énekkel, majd Oláh Kálmán tanár elevenítette fel a benesi idők történéseit. Hornig Rudolfné alpolgármester asszony ünnepi beszédében a visszaemlékezés fontosságára, a pontos történelmi igazság szükségességére is kitért. Majd a történelmi egyházak, a katolikus egyház nevében Pados József atya, a református egyház nevében Máté László esperes, az evangélikus egyház nevében Ihász Beatrix nagytiszteletű asszony ökumenikus áldó szertartással tisztelget Kecskés László emléke és a kitelepítettek szenvedése előtt. Koszorút helyezett el a sétány bejáratánál felállított emléktáblára a Kecskés-család, valamint városunk, a megyei önkormányzat és társaságunk képviselője.
Ezután Laci bácsi özvegyét, Margit néni köszöntötték 90. születésnapján a résztvevők. Köszönetet mondunk a család nevében is Hornig Rudolfné asszonynak és Kovács Károly úrnak, a Saxum vezetőjének, hogy szépre, ünnepélyesre varázsolták a Rüdiger-tó partján lévő területet. Laci bácsi kedvenc tartózkodási helye immár az ő nevét viseli.
Nemes Andrásné Kuratóriumi elnök Kapcsolódó galéria
|
További oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
|